Čelik izgubio od Slobode Point Sevojno rezultatom 2:0

13.7.2011. u 21:03
0
4
0
Nogometaši Čelika, koji se nalaze na Zlatiboru, u drugoj pripremnoj utakmici poraženi su od ekipe Sloboda Point Sevojno, člana srbijanske Jelen lige, rezultatom 0:2, poluvrijeme 0:1.
Bila je ovo utakmica u kojoj je Čelik stvarao šanse, a domaćini davali golove. Zeničani su, u sastavu Pjanić, Brković, Čović, Jusić, Sadiković, Isaković, Purić, Hećo, Hadžić, Kikić i Čulov, odlično otvorili meč i imali tri sjajne prilike u prvih deset minuta, ali nišanske sprave Čulova i kompanije nisu još uvijek podešene da pogode mrežu.

Kada nisu pogodili "zicere" crveno-crni su morali vaditi loptu iz svoje mreže, u 27. minuti nakon odličnog skoka u petercu Čelika najbolje se snašao Kovačević i glavom poslao loptu iza leđa Pjanića.

U otvorenoj i razigranoj igri na terenu je dominirao Dario Purić, ali je Sloboda ponovno pogodila cilj u 65. minuti nakon snažnog i preciznog šuta Pejovića. Iskusnoj ekipi Sloboda Point Sevojna ovo je bilo dovoljno da do kraja sačuvaju rezultatsku prednost. Prikazanom igrom stručni štab Čelika može da bude zadovoljan, ekipa je pokazala lijepu i dopadljivu igru, te stvorila puno šansi.

Nažalost strijelci nisu pokazali svoju efikasnost. Tokom igre trener Bosri Gavran u igru je uveo još šest igrača Nemeljakovića, Dilaver, Horića, Šišića, Alića i Mitrovića.
Naredna utamica nogometaša Čelika je u petak, kada se sastaju sa sa skopskim Vardarom, a povratak sa Zlatibora je planiran za nedjelju, 17. jula.