11

Čelik i Borac remijem otvorili 19. kolo Premijer lige BiH

Piše: A. D.
(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Fudbaleri Čelika i Borca remijem su na stadionu Bilino Polje u Zenici otvorili 19. kolo BHT Premijer lige BiH. Meč je završen rezultatom 1:1.

Iako je prvo poluvrijeme bilo nesadržajno, publika je vidjela dva pogotka. U 16. minuti odličan posao napravio je Mahir Karić kojemu je pripala uloga asistenta. Strijelac za 1:0 i vodstvo Čelika bio je Vernes Selimović.

Dvije minute kasnije priliku za Borac propustio je Aleksandar Subić. Banjalučani pet minuta prije odlaska na odmor dolaze do izjednačenja. Slobodan udarac sa 30 metara izveo je Joco Stokić pogodivši mrežu domaćina za 1:1.

U petoj minuti nastavka domaći igrači tražili su jedanaesterac, ali se pištaljka sudije Elvisa Mujića nije oglasila nakon starta nad Mahirom Karićem.

Potom je prijetio Jovo Kojić, a zatim i rezervista Alen Dedić koga je spriječio Asmir Avdukić.

Veliku priliku za Borac propustio je Miloš Žeravica u 79. minuti. Samo dvije minute kasnije Stokić je pogodio prečku domaćeg gola.