0

Čelik bolji od prijedorskog Rudara

Sarajevo-x.com
(Foto: Arhiv/Sarajevo-x.com)
U pretposljednjoj 20. kola Premijer lige BiH, nogometaši Čelika su u Zenici sa 2:1 savladali tim prijedorskog Rudara.

Već u 5. minuti domaći su došli do prednosti. Asistirao je Purić, a Adilović smjestio loptu iza leđa golmana Bojana Tripića, prizemnim udarcem.

Gosti su poravnali u 20. minuti iz jedanaesterca. Strijelac je bio Mirza Džafić.

Zeničani su do pobjedonosnog gola došli u 55. minuti, također iz penala. Izborio ga je Aldin Šišić, a egzekutor je bio Adilović, koji je tako i drugi put savladao Tripića.

Rezultati susreta 20. kola nogometne Premijer lige BiH: Sarajevo - Budućnost 2:0, Drina - Zvijezda 1:2, Leotar - Željezničar 0:1, Velež - Olimpic 3:0, Široki Brijeg - Travnik 2:1, Sloboda - Zrinjski 0:1, Čelik - Rudar 2:1.

U nedjelju igraju Slavija - Borac (16.00).

1. Borac 19 13 4 2 25:9 43
  2. Željezničar 20 12 2 6 35:15 38
  3. Sarajevo 20 10 5 5 29:18 35
  4. Rudar 20 8 7 5 23:21 31
  5. Olimpic 20 9 3 8 20:23 30
  6. Travnik 20 9 2 9 30:27 29
  7. Čelik 20 8 4 8 21:19 28
  8. Široki Brijeg 20 9 1 10 37:37 28