Serie A
8

Cavani hattrickom potopio Lazio

Edinson Cavani (Foto: AFP)
U okviru petog kola talijanske Serije A odigrana je utakmica između Napolija i Lazija. Napolitanci su slavili ubjedljivo rezultatom 3:0. Za Laziale je svih 90 minuta odigrao bh. reprezentativac Senad Lulić.

Iako su igrači Lazija zaprijetili u nekoliko navrata, do gola su ipak stigli Napolitanci. Sjajni Cavani je zatresao mrežu gostiju u 19. minuti nakon asistencije Hamsika. Isti je igrač pogodio i u 31. minuti za vodstvo Napolija od 2:0. Asistent je ovog puta bio Canavaro. Gosti iz Rima su propustili nekoliko prilika za izjednačenje preko Klosea i Hernanesa. Na odmor se otišlo pri rezultatu 2:0 u korist Napolija.

U drugom dijelu susreta pozitivne promjene u igri gostiju nije bilo, jer su domaći bili jednako opasni. Dominaciju su krunisali u 64. minuti, kada je svoj hattrick postigao Cavani i zapečatio katastrofu Lazija. Mogao je i do četvrtog gola, no, jedanaesterac u 76. minuti nije realizovao. Gosti su pokušavali uzvratiti, ali je odbrana domaćih bila na visini zadatka. Napoli je zaslužano slavio protiv Lazija rezultatom 3:0.

Bh. reprezentativac Senad Lulić je za goste odigrao cijelu utakmicu.

Serie A, 5. kolo:

Napoli - Lazio 3-0 (Cavani 16, 32, 64) Milan - Cagliari 2-0 (El Shaarawy 16, 82) Roma - Sampdoria 1-1 (Totti 35 / Munari 62) Catania - Atalanta 2-1 (Spoli 52, Barrientos 64 / Moralez 50)

Chievo - Inter 0-2 (Pereira 43, Cassano 74) Genoa - Parma 1-1 (Borriello 88-11m / Lucarelli 27) Torino - Udinese 0-0 Pescara - Palermo 1-0 (Weiss 86)

1. Juventus 5 4 1 0 11-2 +9 13 1. Napoli 5 4 1 0 11-2 +9 13
  2. Sampdoria 5 3 2 0 8-5 +3 10
  3. Inter 5 3 0 2 8-5 +3 9
  4. Lazio 5 3 0 2 7-5 +2 9
  1. Fiorentina 5 2 2 1 6-4 +2 8
  2. Roma 5 2 2 1 11-7 +4 8
  3. Catania 5 2 2 1 7-7 0 8
  4. Genoa 5 2 1 2 7-7 0 7