Serie A
0

Cavani "hat-trickom" donio Napoliju dramatičnu pobjedu

Imali su nogometaši Lazija 2-0 i 3-2 vodstvo na gostovanju kod Napolija u drugom derbiju i prvoj nedjeljnoj utakmici 31. kola talijanskog prvenstva. Domaći su na kraju pobijedili 4-3.

Urugvajski napadač Edinson Cavani donio je domaćinima tri boda i drugo mjesto na tabeli. Zabio je sva tri posljednja gola za sastav Waltera Mazzarrija.

Posljednji je, u 88. minuti, zabio prebacivši svog sunarodnjaka, golmana Lazija Fernanda Musleru, majstorskim lob-udarcem. Trener gostiju Edoardo Reja dobio je crveni karton jer je protestirao kod suca smatrajući da je Urugvajac svoj 25. prvenstveni gol, kojim se izjednačio na listi strijelaca s Antonijem di Nataleom, zabio iz ofsajda.

Za 3-3 je Cavani zabio iz 11-erca, kojeg je sam iznudio u 80. minuti. Pritom je crveni karton, definitivno prestrogo, od suca Bantija zaradio odbrambeni igrač gostiju Biava.

Rimljani su si sami krivi što su dopustili izjednačenje unutar samo dviju minuta, i to odmah nakon što su u 57. minuti došli u 2-0 vodstvo. Već u 62. je bilo 2-2.

Serie A, 31. kolo:

Napoli – Lazio 4-3 (Dossena 60, Cavani 62, 82-11m, 88 / Mauri 29, Dias 57, Aronica 68-ag)

Redoslijed: 1. Milan 65, 2. Napoli 62, 3. Inter 60, 4. Udinese 56 (-1), 5. Lazio 54, 6. Roma 50 (-1)...