Serie A
0

Cassano i Strasser donijeli pobjedu Milanu

U četvrtak je nastavljena talijanska nogometna Serija A, a nakon utakmice Juventusa i Parme (1-4) odigrano je još osam utakmica. U večernjim satima će, pak, na San Siru igrati Inter i Napoli.

Nogometaši Milana su dodatno podebljali prednost na vrhu tabele nakon što su pobijedili kod Cagliarija 1-0, a Lazio odigrao 0-0 kod Genoe. Bez Zlatana Ibrahimovića Milan se strašno mučio na Sardiniji, te je u utakmici s dosta prilika na obje strane 0-0 bilo sve do 85. minute.

Deset minuta prije toga na travnjak je zakoračio Antonio Cassano, januarsko pojačanje Milana, te upisao prve minute za svoj novi klub, a zamijenio je mlađahnog 18-godišnjeg Nijemca Merkela koji je također debitirao za Milan. U 85. minuti je Robinho petom proigrao Cassana, ovaj je asistirao Rodneyu Strasseru koji je postigao jedini pogodak na utakmici. Bila je to tek treća utakmica Strassera, 20-godišnjeg nogometaša iz Sierra Leonea, za Milan i prvi pogodak u crveno-crnom dresu.

U završnici utakmice su do tri boda došli i nogometaši Rome koji su na svom Olimpicu pobijedili Cataniju 4-2. Do 86. minute je Catanija, inače izrazito loša gostujuća ekipa, držala u Rimu 2-2, ali je do kraja utakmice Crnogorac Mirko Vučinić dva puta zatresao suparničku mrežu. Prva dva pogotka je za Romu postigao Marco Borriello.

Neuništvi Antonio di Natale je postigao jedan od dva pogotka Udinesea za pobjedu 2-0 protiv Chieva, a time je Di Natale sa 11 pogodaka postao i vodeći strijelac lige. Inače, sat vremena je u tom ogledu Udinese igrao s igračem manje (crveni karton Pinzija), ali im to nije smetalo. Čak je Di Natale mogao povećati prednost, ali je promašio jedanaesterac.

Lazio je odigrao 0-0 kod Genoe, Palermo je s lakih 3-0 svladao Sampdoriju, dok je u derbiju začelja Bari kao gost slavio kod Leccea. Prva je to pobjeda Barija u gostima ove sezone.

Serie A, 18. kolo:

Cagliari - Milan 0-1 (Strasser 85) Roma - Catania 4-2 (Borriello 5, 47, Vučinić 86, 90 / Silvestre 29, Lopez 38) Bologna - Fiorentina 1-1 (Di Vaio 5 / Santana 67) Palermo - Sampdoria 3-0 (Miccoli 37, Migliaccio 50, Maccarone 79) Udinese - Chievo 2-0 (Sanchez 14, Di Natale 25) Lecce - Bari 0-1 (Chuka 78) Brescia - Cesena 1-2 (Eder 50 / Jimenez 34, Ceccarelli 41) Genoa - Lazio 0-0

Redoslijed: 1. Milan 39, 2. Lazio 34, 3. Napoli 33 (-1), 4. Roma 32, 5. Juventus 31, 6. Palermo 30...