Premiership
0

Burnley pobijedio Manchester United!

Nogometaši Burnleyja, novi prvoligaši engleske nogometne lige, šokirali su aktualnog prvaka Manchester United, te ga pobijedili 1-0 u 2. kolu Premiershipa.

Tako je Alex Ferguson već u drugom nastupu ove sezone osjetio na svojoj koži odlazak Cristiana Ronalda, a njegovi napadači i ostali igrači nisu materijalizirali niti jedan od čak 19 udaraca prema domaćim vratima.

Da stvar bude gora, Michael Carrick je u 44. minuti promašio jedanaesterac za goste, čime je upotpunjena loša večer "crvenih vragova". Startni napad Fergusona na ovom ogledu je bio Rooney-Owen.

Dok je Manchester United u problemima, ruže cvjetaju u Tottenhamu. Nakon pobjede protiv Liverpoola u 1. kolu 2-1, u drugom je Tottenham svladao Hull City u gostima sa čak 5-1.

Vedran Ćorluka je igrao cijelu utakmicu, dok je Luka Modrić izašao iz igre u 85. minuti. Ovom prilikom Modrić nije bio asistent, ali su zato po dva gola namjestili Robbie Keane i Aaron Lennon. Trostruki strijelac je, pak, bio Jermaine Defoe.

Liverpool je lako pobijedio Stoke 4-0, dok je Portsmouth pao u posljednjoj minuti kod Birminghama. Domaćin je do tri boda došao nakon dosuđenog i uspješno izvedenog jedanaesterca u 90. minuti (McFadden), a za goste je Niko Kranjčar odigrao cijelu utakmicu.

Premiership, 2. kolo:

Burnley - Manchester United 1-0 (Blake 19) Hull City - Tottenham 1-5 (Hunt 25 / Defoe 10, 45, 90, Palacios 14, Keane 78) Birmingham - Portsmouth 1-0 (McFadden 90-11m) Liverpool - Stoke 4-0 (Torres 4, Johnson 45, Kuyt 78, N'Gog 90) Ljestvica:

3. West Ham 1 	1 	0 	0 	2-0 3

8.  Wigan 2 1 0 1 2-1 3 9.  Fulham 1 1 0 0 1-0 3 10. Birmingham 2 1 0 1 1-1 3 11. Manchester United 2 1 0 1 1-1 3 12. Sunderland 2 1 0 1 2-3 3 13. Burnley 2 1 0 1 1-2 3 14.  Wolverhampton 2 1 0 1 1-2 3 15. Bolton 1 0 0 1 0-1 0

1. Aston Villa 1 0 0 1 0-2 0
  2. Blackburn 1 0 0 1 0-2 0 18.  Portsmouth 2 0 0 2 0-2 0
  3. Hull City 2 0 0 2 2-7 0
  4. Everton 1 0 0 1 1-6 0