0

Bundesliga: Spahićev Bayer slavio protiv Wolfsburga, trijum Bayerna

Danas je u okviru 5. kola njemačke Bundeslige odigrano pet susreta.

Aktualni njemački i evropski prvaci su slavili četvrti put u pet utakmica i time ponovno izbili na vrh ljestvice, barem dok svoj dvoboj protiv HSV-a ne odradi Borussia Dortmund. Momčad Pepa Guardiole nije uspjela u prvom poluvrmeneu slomiti otpor žilavih gostiju, ali u 51. minuti je Arjen Robben proigrao Tonija Kroosa na lijevoj strani šesnaesterca, a ovaj je isprva odigrao za Mandžukića koji je pogodio s desetak metara.

Pobjedu Bavaraca u 64. je minuti potvrdio Franck Ribery koji je pospremio loptu u mrežu nakon prethodnog udarca Robbena. Spomenimo i da je Manuel Neuer postao najmlađi vratar u bundesligaškoj povijesti (27 godina, četiri mjeseca, 28 dana) sa 100 utakmica bez primljenoga gola.

Wolfsburg je doživio poraz kod Bayer Leverkusena, za koji je igrao bh. reprezentativac Emir Spahić. ''Apotekari'' su slavili s 3-1. Jedini gol za goste je postigao Ivica Olić u 39. minuti, ubacivši se između dvojice čuvara nakon ubacivanja Ricarda Rodrigueza. Prije toga je Sidney Sam doveo Bayer u vodstvo, a u drugom poluvremenu je pobjedu domaćima s dva gola osigurao Stefan Kieβling.

Premijernim pogotkom u dresu Schalkea Kevin-Prince Boateng, ovoljetno pojačanje iz Milana, donio je pobjedu klubu iz Gelsenkirchena na gostovanju u Mainzu. Do gostujuće je pobjede došao i Eintracht iz Frankfurta koji je s 3-0 nadigrao Werder. Posao je Eintrachtu bio olakšan nakon što je već u 26. minuti crveni karton zbog brutalnog "kung-fu" starta dobio Franco di Santo. Dvostruki je strijelac za goste bio Čeh Vaclav Kadlec, dok je Sebastian Prödl zabio autogol.

Bundesliga, 5. kolo:

Bayern - Hannover 2-0 (Mandžukić 51, Ribery 64) Bayer Leverkusen - Wolfsburg 3-1 (Sam 24, Kieβling 65, 90 / Olić 39)

Werder - Eintracht Frankfurt 0-3 (Kadlec 14, 34, Prödl 77-ag) Mainz - Schalke 0-1 (Boateng 34) Augsburg - Freiburg 2-1 (Altintop 62, Werner 90 / Mehmedi 46)

1. Bayern 5 4 1 0 9-2 13
  2. Borussia D. 4 4 0 0 9-2 12
  3. Bayer 5 4 0 1 11-6 12
  4. Hannover 5 3 0 2 8-7 9
  5. Mainz 5 3 0 2 8-8 9
  1. Augsburg 5 3 0 2 5-7 9
  2. Hertha 5 2 1 2 9-6 7
  3. Schalke 5 2 1 2 7-9 7