1

Bundesliga: Schalke sredio Herthu i skočio na drugo mjesto

Nogometaši Schalkea probili su se, barem privremeno, na drugo mjesto bundesligaške tabele nakon što su u dvoboju 28. kola na svojoj Veltins Areni svladali Herthu s 2-0.

Za ekipu iz Gelsenkirchena je to četvrta pobjeda u posljednjih pet kola, pa sada na drugom mjestu ima dva boda više od najvećeg rivala Borussije Dortmund koja u subotu gostuje u Stuttgartu. Hertha je, pak, poražena i četvrti put zaredom.

Schalke je poveo u 16. minuti pogotkom nigerijskog napadača Chinedua Obasija. Sjajnu je večer Obasi začinio na samom startu drugog poluvremena kada je lijepo asistirao Klaas-Janu Huntelaaru koji je zabio nakon samo 29 sekundi igre u nastavku. Holanđaninu je to bio sedmi pogodak u posljednjih pet prvenstvenih utakmica.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac je za Schalke odigrao svih 90 minuta.