0

Bundesliga: Schalke minimalnim rezultatom porazio HSV u derbiju sedmog kola

Posljednji današnji meč sedmog kola Bundeslige odigrali su HSV i Schalke, a ulogu blagog favorita opravdali su gostujući igrači koji su ostvarili trijumf rezultatom 1:0.

Schalke je tokom prvog poluvremena imao više od igre i bolje prilike za pogodak. Mreže se pak tokom prvog dijela nisu tresle, a najbliži pogotku na samom početku bio je Di Santo.

Prvu priliku u nastavku susreta propustili su domaći igrači, tačnije Lewis Holtby koji je šutirao preko gola. Pola sata prije kraja Goretzka je idealno uposlio Sanea kojemu nije bilo teško postići pogodak za 0:1 što se kasnije ispostavilo kao konačan rezultat meča.

Mogao je Schalke i uvjerljivije slaviti s obzirom na niz dobrih prilika koje do kraja susreta nisu realizovane. U poraženom timu svih 90 minuta odigrao je Emir Spahić, dok na drugoj strani nije bilo Seada Kolašinca koji je meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.