53

Bundesliga: Salihović strijelac i dvostruki asistent u visokoj pobjedi Hoffenheima

Piše: N. J.
Bh. nogometni reprezentativac Sejad Salihović bio je strijelac i asistent u današnjoj visokoj domaćoj pobjedi Hoffenheima protiv Wolfsburga 6:2 u 23. kolu Bundeslige.

Firmino je doveo Hoffenheim u vodstvo već u 4. minuti, da bi Dost 11 minuta kasnije poravnao rezultat na 1:1.

U 37. minuti nakon sjajnog centaršuta našeg Salihovića Sule pogađa za novo vodstvo Hoffenheima 2:1.

Do kraja poluvremena domaći tim postiže još dva gola preko Modestea za visokih 4:1, te se uz taj rezultat otišlo na odmor.

U nastavku je Perišić smanjio prednost Hoffenheima u 76. na 4:2, ali je onda igrač Wolfsburga Trasch skrivio penal i dobio direktan crveni karton. Siguran egzekutor penala bio je Salihović.

Za konačnih 6:2 pogodio je Schipplock, nakon asistencije Salihovića, u 86. minuti meča. Nakon 23 kola Wolfsburg je peti na tabeli sa 39 bodova, a Hoffenheim je na 10. mjestu sa 29 osvojenih bodova. Lider na tabeli je Bayern sa 65 bodova.

Od 17:30 sati posljednju utakmicu 23. kola Bundeslige igraju Frankfurt i Stuttgart.