16

Bundesliga: Rutinska pobjeda Bayerna protiv Leverkusena

(Foto: EPA)
Bayern Minhen je u 3. kolu njemačke Bundeslige bio domaćin Bayeru iz Leverkusena i upisao rutinsku pobjedu rezultatom 3:0.

Bavarci su poveli u 26. minuti iz prve prave prilike. Costa je asistirao, a Müller pogodio mrežu golmana Lena.

Četiri minute kasnije se u dobroj šansi za gol našao Costa, šutirao je i pogodio stativu.

Leverkusen je bio blizu izjednačenja u 37. minuti kada je Calhanoglu šutirao iz slobodnog udarca, no, lopta je pogodila prečku. To je bilo sve u prvom poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena, u 50. minuti. u dva navrata je pokušao Kießling, ali je od njega uspješniji bio golman Bayerna Neuer.

U 60. minuti je dosuđen penal za Bayern, koji je u gol pretvorio Müller, što je bio njegov drugi pogodak na ovoj utakmici.

Drugi penal za domaće dosuđen je u 71. minuti, a siguran s bijele tačke je bio Robben. Bayern je poveo sa 3:0.

Već u narednom napadu se zatresla mreža Bayerna, no Leverkusenov nogometaš Kruse je igrao rukom, pa je gol poništen.

Potom su uslijedile dvije šanse za Bayern, u 75. minuti Lewandowski nije realizovao situaciju jedan na jedan s golmanom Lenom, a Götze je četiri minute kasnije šutirao pored gola.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Bayern pobjedom 3:0 upisao nova tri boda i preuzeo vrh tabele.

Bayern je sada prvi sa 9 bodova iz tri utakmice, dok je Leverkusen šesti sa šest osvojenih bodova.