1

Bundesliga: Remi Schalkea i Bayera

Nogometaši Schalkea i Bayera iz Leverkusena odigrali su neodlučeno 2-2 u posljednjoj subotnjoj utakmici 29. kola Bundeslige.

"Apotekari" su tokom većeg dijela dvoboja na Veltins-Areni bili bolji, ali se na kraju nisu uspjeli dokopati sva tri boda. Poveli su u 39. minuti u prilično kontroverznoj situaciji. Lars Bender je nabacio s desnog krila, a Simon Rolfes je glavom pospremio loptu u mrežu, no dok je akcija trajala na crti peterca je povrijeđen ležao napadač Schalkea Ciprian Marica. Domaći su žestoko protestovali, ali pomoći više nije bilo.

U 58. minuti je Michal Kadlec izveo slobodni udarac iskosa s desne strane. Lopta je preletjela sve u skoku i završila u mreži zbunjenog Tima Hildebranda.

Za preokret Schalkea najzaslužniji je Finac Teemu Pukki koji je u igru ušao u 66. minuti. Samo pet minuta kasnije je zabio na asistenciju Michela Bastosa, a u 86. minuti je iznudio i penal nakon blagog kontakta s Ömerom Toprakom. Sudac je isključio turskog reprezentativca, a Raffael je s bijele tačke postavio konačnih 2-2.

Bayer je i dalje na trećem mjestu i sve je bliže direktonom plasmanu u Ligu prvaka. Schalke je, pak, četvrti, ali čeka ga teška borba za zadržavanje pozicije koja vodi u kvalifikacije najelitnijeg europskog takmičenja. Naime, Freiburg ima samo bod manje, a pobijede li u nedjeljnim utakmicama, opasno će se približiti i Eintracht i Borussia (M).

Bundesliga, 29. kolo:

Bayern München - Nürnberg 4-0 (Boateng 5, Gomez 17, Rafinha 24, Shaqiri 56) Wolfsburg - Hoffenheim 1-2 (Arnold 13, Naldo 86 / Salihović 35 - 11m, Beck 63)

Mainz - HSV 1-2 (Parker 86 / Son 61, 81) Greuther Fürth - Borussia (D) 1-6 (Prib 71 / Götze 12, 45, Gündogan 15, 33, Blaszczykowski 29, Lewandowski 80) Fortuna - Werder 2-2 (Reisinger 2, 48 / Junuzović 16, Latka 70-ag) Schalke - Bayer Leverkusen 2-2 (Pukki 71, Raffael 87 - 11m / Rolfes 39, Kadlec 58)