0

Bundesliga: Pobjeda Wolfsburga nad Werderom

Ivica Olić (Foto: AFP)
Na krilima sjajnih hrvatskih reprezentativaca Ivice Olića i Ivana Perišića nogometaši Wolfsburga su pobijedili Werder s 3-0 u posljednjoj subotnjoj utakmici 10. kola Bundeslige.

Olić i Perišić su ubilježili po pogodak i asistenciju svaki i bili su ključne figure na putu do pobjede koja je Wolfsburg lansirala na visoko peto mjesto.

Olić je u sedmoj minuti petom s lijeve strane ubacio loptu u šesnaesterac gdje ju je Maximilian Arnold u trku smjestio u gol. U 72. je minuti Perišić nabacio loptu s desne strane, a Olić ju je dočekao na pet metara i glavom matirao Sebastiana Mielitza. I napokon u 89. minuti Willi Evseev je pronašao Perišića koji je s vrha šesnaesterca ljevicom pogodio za konačnih 3-0.

Bundesliga, 10. kolo:

Wolfsburg - Werder 3-0 (Arnold 7, Olić 72, Perišić 89) Bayern - Hertha 3-2 (Mandžukić 30, 51, Götze 54 / Ramos 4, Ben-Hatira 58) Schalke - Borussia (D) 1-3 (Meyer 63 / Aubameyang 14, Şahin 51, Blaszczykowski 74) Bayer Leverkusen - Augsburg 2-1 (Rolfes 34, Can 83 / Hahn 24) Hannover - Hoffenheim 1-4 (Sane 56 / Salihović 10 - 11m, Herdling 18, Firmino 62, 64) Mainz - Braunschweig 2-0 (Okazaki 8, 68)

1. Bayern 10 8 2 0 22-6 26
  2. Borussia (D) 10 8 1 1 25-8 25
  3. Bayer Leverkusen 10 8 1 1 22-10 25
  4. Hertha 10 4 3 3 17-12 15
  5. Wolfsburg 10 5 0 5 14-12 15
  6. Schalke 10 4 2 4 18-22 14
  7. Stuttgart 10 3 4 3 20-14 13
  8. Borussia (M) 9 4 1 4 19-14 13