1

Bundesliga: Paderborn pobijedio nakon tri mjeseca, Vrančić igrao 90 minuta

Piše: A. D.
Nakon serije od jedanaest mečeva bez trijumfa u nizu, Paderborn je konačno u 21. kolu Bundeslige ostvario pobjedu.

Tim Marija Vrančića gostujućim trijumfom rezultatom 2:1 produbio je krizu Hannovera koji već pet utakmica ne zna za trijumf.

Domaćin je poveo pogotkom Marcela u 66. minuti, a na 1:1 je sedam minuta kasnije izjednačio hrvatski internacionalac Srđan Lakić. Pobjedu gostima donio je Meha golom u 79. minuti.

U gostujućem timu budući reprezentativac BiH Mario Vrančić odigrao je svih 90 minuta.

U drugom današnjem susretu Freiburg je iznenadio Herthu pobijedivši u Berlinu rezultatom 2:0. Strijelci u važnom trijumfu bili Klaus i Philipp. U pobjedničkom timu u sudijskoj nadoknadi vremena ušao je bh. reprezentativac Mensur Mujdža.