0

Bundesliga: Kolašinac asistent u prvoj pobjedi Schalkea u sezoni, bez pogodaka u Wolfsburgu

Utakmicama Schalke - Gladbach i Wolfsburg - Mainz završeno je šesto kolo njemačke Bundeslige.

Schalke je došao do prve pobjede u sezoni prekinuvši crni niz od pet uzastopnih poraza.

Rudari su slavili sa 4:0 u Gelsenkirchenu protiv Gladbacha, a Sead kolašinac je odigrao čitav susret i upisao je jednu asistenciju.

Sve je bilo riješeno u samo šest minuta. Prvi gol domaća ekipa je postigla u 52. minuti, kada iz penala pogađa Choupo-Moting.

Potom je u 56. minuti Kolašinac asistirao Embolu za 2:0, a na 3:0 posvisio je Goretzka u 58. minuti susreta. Konačnih 4:0 postavio je Embolo svojim drugom golom na susretu u 84. minuti.

U prvom meču dana Wolfsburg i Mainz su odigrali susret bez pogodaka. Domaća ekipa je pogodila mrežu Lossla u 16. minuti, no pogodak Draxlera je poništen zbog ofsajda.