0

Bundesliga: Još jedan poraz HSV-a, razigravanje jedina nada za spas

Nogometaši HSV-a doživjeli su i treći uzastopni poraz u Bundesligi čime su praktički ostali bez ikakve šanse da izbore direktan ostanak. U nedjelju su u 32. kolu izgubili na gostovanju kod Augsburga s 3-1.

Hamburžani su ostali na 16. mjestu, onom koje vodi u razigravanje za ostanak protiv trećeplasirane ekipe druge lige. Stuttgart na 15. mjestu ima pet bodova više i praktički je osigurao ostanak budući da su do kraja ostala samo dva kola.

Augsburg je u nedjelju bio nerješiva zagonetka za ekipu Mirka Slomke. Halil Altintop je bio strijelac u šestoj i 32. minuti, a deset minuta kasnije je zabio i Andre Hahn. U 44. je minutu zaostatak smanjio Heiko Westermann, ali rezultat se više nije mijenjao.

U preostala dva kola Hamburžane tako čeka borba s Nürnbergom i Braunschweigom za 16. mjesto koje ostavlja nadu u spas.

Schalke je pred svojim navijačima neočekivano poražen od Borussije Mönchengladbach s 1-0 tako da ga u preostala dva kola čeka borba za zadržavanje trećeg mjesta i izravnog plasmana u Ligu prvaka. Jedini je strijelac za Borussiju, koja se bori za Evropsku ligu, a još uvijek ima male šanse i za Ligu prvaka, bio Patrick Herrmann u 35. minuti.

Bundesliga, 32. kolo:

Augsburg - HSV 3-1 (Altintop 6, 32, Hahn 42 / Westermann 44) Schalke - Borussia (M) 0-1 (Herrmann 35)

1. Bayern 32 27 3 2 89-22 84
  2. Borussia Dortmund 32 20 5 7 73-36 65
  3. Schalke 32 17 7 8 57-42 58
  4. Bayer Leverkusen 32 17 4 11 56-40 55
  5. Wolfsburg 32 16 6 10 58-48 54
  6. Borussia (M) 32 15 7 10 55-39 52
  7. Mainz 32 15 5 12 48-49 50
  8. Augsburg 32 13 7 12 44-46 46