1

Bundesliga: Hat-trick Reusa za pobjedu Borussije

Marco Reus
Marco Reus
S tri je pogotka 23-godišnji njemački krilni nogometaš Marco Reus predvodio nogometaše Borussije Dortmund do pobjede 3-0 protiv Eintrachta u derbiju 22. kola Bundeslige.

Očekivalo se da će gosti iz Frankfurta, kao četvrtoplasirana ekipa prvenstva, pružiti snažniji otpor aktualnim prvacima, ali poslije samo deset minuta igre rezultat je bio 2-0 i priča je praktički bila završena. U izostanku Roberta Lewandowskog, koji odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona u prošlom kolu, ulogu strijelca je preuzeo Reus.

U osmoj minuti ga je sjajno proigrao Mario Götze, Reus je sam izbio pred gostujućeg golmana Kevina Trappa i lakoćom ga matirao. Samo dvije minute kasnije Reus je nakon dodavanja Matsa Hummelsa povećao vodstvo na 2-0.

Situacija se za "crno-žute" donekle zakomplicirala u 31. minuti kada je zbog drugog žutog kartona isključen Julian Schieber. Zanimljivo, Jürgen Klopp je zbog crvenih kartona privremeno ostao bez jedina dva klasičnih napadača koja ima u sastavu.

Protiv Eintrachta to nije došlo do izražaja jer je na visini zadatka bio Reus koji je u 65. minuti nakon nove asistencije Götzea zabio svoj 13. pogodak sezone. Devet minuta nakon toga je s igračem manje ostala i ekipa iz Frankfurta kojoj je zbog dva žuta kartona isključen Takashi Inui.

Borussia se ovom pobjedom vratila na drugo mjesto tabele, a za vodećim Bayernom zaostaje ogromnih 15 bodova.

Bundesliga, 22. kolo:

Borussia Dortmund - Eintracht 3-0 (Reus 8, 10, 65) Bayer Leverkusen - Augsburg 2-1 (Kießling 26, Bender 75 / Mölders 89) Werder - Freiburg 2-3 (Petersen 39, 64 / Kruse 36, Caligiuri 55 - 11m, Günter 70) Mainz - Schalke 2-2 (Ivanschitz 27, Pospech 63 / Bastos 41) HSV - Borussia (M) 1-0 (Van der Vaart 24) Fortuna Düsseldorf - Greuther Fürth 1-0 (Bellinghausen 18)