1

Bundesliga: Drmić donio važnu pobjedu Nürnbergu, Bayer prekinuo crni niz

U 27. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Nürnberg je slavio važnu 2-0 domaću pobjedu protiv Stuttgarta golovima Josipa Drmića.

Bili su to švicarskom reprezentativcu 14. i 15. ovosezonski gol kojima je skočio na visoko četvrto mjesto tabele najboljih strijelaca koju predvodi Mario Mandžukić sa 17 golova.

Drmić je u kalendarskoj 2014. godini najbolji bundesligaški strijelac s devet pogodaka, a njegov je Nürnberg pobjegao iz zone ispadanja. Bh. reprezentativac u redovima Stuttgarta, Vedad Ibišević, odigrao je svih 90 minuta.

Bayer Leverkusen napokon se osladio pobjedom, a slavio je s 3-1 na SGL-Areni u gostima kod Augsburga. Poveli su gosti iz Leverkusena već u 11. minuti 13. ovosezonskim golom Stefana Kiesslinga, a izjednačio je Tobias Werner u 59. minuti svojim devetim pogotkom. Werner je prvi igrač u historiji Augsburga koji je postigao gol u četiri uzastopne bundesligaške utakmice.

Bayer je u 80. minuti golom Heung-Min Sona poveo 2-1, a tri minute kasnije je Emre Can povećao prednost na 3-1. Tako je prekinut dugi crni niz "apotekara". Naime, do ove utakmice Bayer je bio bez pobjede u šest posljednjih bundesligaških kola. U tom su periodu osvojili tek jedan bod.

HSV je odigrao 1-1 kod kuće protiv Freiburga u utakmici u kojoj su oba gola postignuta u razmaku od pet minuta drugog poluvremena. Poveo je Freiburg golom Vladimira Daride, a izjednačio je Pierre-Michel Lasogga.

Bh. reprezentativac Mensur Mujdža igrao je od prve minute za goste, ali je zbog povrede napustio teren u 34. minuti.

Bundesliga, 27. kolo:

Augsburg - Bayer Leverkusen 1-3 (Werner 59 / Kiessling 11, Son 80, Can 83) Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach 1-0 (Joselu 16) HSV - Freiburg 1-1 (Lasogga 55 / Darida 50) Hoffenheim - Hannover 3-1 (Polanski 14, Modeste 51, Rudy 90+3 / Andreasen 10) Nürnberg - Stuttgart 2-0 (Drmić 43, 54)