Osigurali titulu prvaka
53

Bundesliga: Bayern utrpao devet golova HSV-u

Nogometaši Bayerna nisu uspjeli već ove subote potvrditi naslov njemačkog prvaka, ali su zato do vrha napunili mrežu HSV-a. Slavili su Bavarci u 27. kolu Bundeslige na svojoj Allianz Areni s nevjerovatnih 9-2.

Jupp Heynckes čak i nije izveo na teren najjaču postau, ali i ova koja je igrala od prve minute se poigravala s Hamburžanima kako je god htjela. Doista je teško opisati na šta je u subotu ličila igra HSV-a. Bayernovi su se igrači poigravali s gostima koji su izgledali kao da su zalutali iz regionalne lige, a ne kao ekipa koja je samo četiri boda udaljena od mjesta koje vodi u Ligu prvaka.

Posebno je nadahnut u Bayernovoj golijadi bio Claudio Pizarro koji je, inače, tek treći napadač iza Marija Mandžukića i Marija Gomeza. U subotu je zaigrao od prve minute i zaključio dvoboj s četiri pogotka i dvije asistencije. Pizarro sada na kontu ima 164 gola u povijesti Bundeslige i samo su devetorica igrača ispred njega.

Arjen Robben je zabio dva pogotka HSV-u, a po jedan su dodali Xherdan Shaqiri, Bastian Schweinsteiger i Franck Ribery kojem je to bio jubilarni 50. bundesligaški gol u 150. nastupu.

HSV je izjednačio svoj najgori poraz u historiji. Zanimljivo, i 1964. godine je izgubio u bavarskoj prijestolnici s 9-2, ali tada od 1860 Münchena. Po prvi je, pak, put u historiji HSV u prvom poluvremenu primio pet golova.

Bayern na čelu tabele ima ogromnih 20 bodova prednosti pred Borussijom Dortmund i u sljedećem će kolu, na gostovanju kod Eintrachta, moći i matematički potvrditi naslov.

Bundesliga, 27. kolo:

Bayern - HSV 9-2 (Shaqiri 5, Schweinsteiger 19, Pizarro 30, 45, 53, 68, Robben 33, 54, Ribery 76 / Bruma 75, Westermann 86) Augsburg - Hannover 0-2 (Rausch 61, 90) Schalke - Hoffenheim 3-0 (Höger 71, Raffael 79, Pukki 83) Mainz - Werder 1-1 (Szalai 1 / Hunt 69) Fortuna - Bayer 1-4 (Schwaab 41-ag / Kießling 22 - 11m, 88, Schürrle 62, 84) Freiburg - Borussia M. 2-0 (Kruse 69, 90) Stuttgart - Borussia Dortmund 1-2 (Maxim 63 / Piszczek 29, Lewandowski 82)

1. Bayern 27 23 3 1 78-13 72
  1. Borussia D. 27 15 7 5 62-32 52
  2. Bayer 27 14 6 7 50-35 48
  3. Schalke 27 12 6 9 46-43 42
  4. Mainz 27 10 9 8 34-30 39
  5. Eintracht 26 11 6 9 39-37 39
  6. Freiburg 27 10 9 8 34-33 39
  7. Borussia M. 27 9 11 7 35-36 38