13

Bundesliga: Bayern pregazio Augsburg, Dortmund ponovo razočarao

Piše: A. D.
Detalj sa utakmice u Augsburgu (Foto: EPA)
Odigrano je još pet susreta 15. kola Bundeslige. Bayern je potvrdio dominaciju, dok je Borussija Dortmund ponovo razočarala mnogobrojne navijače porazom u Berlinu od Herthe.

Milioneri su poraženi na gostovanju u Berlinu kod Herthe rezultatom 1:0. Radost domaćim navijačima donio je Schieber pet minuta prije odlaska na odmor.

Bayern je za 12 minuta pregazio Augsburg. Aktualni prvak pobijedio je rezultatom 4:0, a golovi su postignuti u razmaku od 58. do 71. minute. Benatia je pogodio za vodstvo nakon prekida i centaršuta Riberyja, a potom je sjajnim udarcem na 2:0 povisio Robben. Lewandowski je bio strijelac trećeg, a Robben četvrtog gola za Bavarce.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Koln koji je kao gost porazio Schalke rezultatom 2:1. Strijelci za Jarčeve bili su Ujah i Lehmann iz penala, dok je jedini pogodak za Schalke postigao Sane.

Zanimljivu utakmicu u Bremenu su odigrali Werder i Hannover. Završeno je remijem, 3:3, kojim zadovoljniji mogu biti domaći igrači. Junuzović, Lorenzen i Selke bili su strijelci za Werder, a Stindl, Joselu i Kiyotake za goste. Izet Hajrović u domaćem timu ušao je u 77. minuti.

Freiburg i HSV su podijelili bodove, a pogodaka nije bilo. Najbliži cilju bio je Darida koji nije iskoristio udarac sa bijele tačke. Mensur Mujdža nije konkurisao za tim Freiburga.