7

Bundesliga: Bayern bolji i od Hannovera, Augsburg prekinuo Wolfsburgov niz

(Foto:)
Fudbaleri Bayerna produžili su pobjednosni niz u Bundesligi porazivši na gostujućem terenu tim Hannovera rezultatom 3:1.

Domaći tim prvi je došao u vodstvo, a pogodak je postigao Kiyotake u 25. minuti. Tri minute kasnije prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca izjednačio je Xabi Alonso. U nastavku susreta Thomas Muller postiže dva pogotka za trijumf Bavaraca.

Pobjednosni niz Wolfsburga koji je trajao četiri meča u nizu prekinuo je Augsburg koji je u jednom od derbija kola trijumfovao minimalnim rezultatom. Werner je u 63. minuti izveo kazneni udarac, golman Wolfsburga Benaglio je odbranio njegov udarac, ali je na odbijenu loptu natrčao Kohr koji je zatresao mrežu gostiju.

Fuch i dva puta Meyer pogađali su u trijumfu Schalkea nad Hoffenheimom rezultatom 3:1. Počasni pogodak za goste postigao je Kevin Volland. Iako je tokom sedmice najavljivan, Sead Kolašinac ipak nije konkurisao za današnji meč. Ermin Bičakčić je odigrao svih 90 minuta na drugoj strani, dok je Sejad Salihović meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Mensur Mujdža i Izet Hajrović sa klupe za rezervne igrače odgledali su duel Freinurga i Werder Brmena u kojemu je slavio gostujući tim minimalnim rezultatom uz pogodak Di Santa iz 35. minute.

HSV i Borussia Dortmund su podijelili bodove, a pogodaka na ovoj utakmici nije bilo.

Rezultati:

HSV – Borussia Dortmund 0:0 Hannover – Bayern 1:3 Freiburg – Werder Bremen 0:1 Augsburg – Wolfsburg 1:0 Schalke - Hoffenheim 3:1