3

Bundesliga: Augsburg pobijedio Bayern, M'gladbachu pripao derbi kola

(Foto: EPA)
Pep Guardiola iznenađujuće nije mnogo mijenjao tim u odnosu na nedavno gostovanje Bayerna u Barceloni u polufinalu Lige prvaka.

Bez obzira što su Bavarci zaigrali gotovo u najjačem sastavu isključujući povrijeđene igrače i golmana Neuera, trijumfovali su gosti pogotkom Bobadile. Prethodno je Augusburg propustio priliku iz jedanaesterca koji u 15. minuti nije realizovao Verhaegh. Od 14. minute Bayern je igrao sa deset igrača nakon što je isključen golman Reina.

Očekivan trijumf na domaćem terenu ostvario je tim Borussije Dortmund nad Herthom rezultatom 2:0. U ranoj fazi utakmice gol za 1:0 postigao je Neven Subotić, dok je konačan rezultat na startu drugog poluvremena postavio Durm.

Eintracht Frankfurt je rezultatom 3:1 kao domaćin porazio tim Hoffenheima. Strijelci za domaći tim bili su Oczipka, Seferović i Chandler. Jedini strijelac za goste bio je Kevin Volland. U gostujućem timu prvih 45 minuta odigrao je Ermin Bičakčić. Sejad Salihović danas nije ulazio u igru.

Prvo poluvrijeme u timu Werdera odigrao je Izet Hajrović u gostujućem remiju protiv Hannovera. Stindl je pogodio za vodstvo domaćina, dok je jedini pogodak za Werder postigao Zlatko Junuzović.

Trijumf za proboj na drugo mjesto na tabeli ostvario je M'gladbach na domaćem terenu protiv Leverkusena rezultatom 3:0. Kruse, Herrmann i Traore bili su strijelci u važnom trijumfu.

Rezultati:

Bayern – Augsburg 0:1 Dortmund – Hertha 2:0 Frankfurt – Hoffenheim 3:1 Hannover – Bremen 1:1 M'gladbach – Leverkusen 3:0