23

Buffonu nedostaju dvije utakmice bez primljenog gola da ispiše historiju

Prvi golman Juventusa i jedan od najboljih golmana u historiji fudbala Gianluigi Buffon postavio je novi lični rekord u minutama koje su prošle otkako je posljednji put primio gol.

Tridesetosmogodišnji Buffon u proteklih 746 minuta u Seriji A nije primio gol, a još dvije utakmice bez primljenog gola dovele bi ga do apsolutnog rekorda u talijanskoj ligi.

Trenutno, ovaj rekord drži nekadašnji golman Milana Sebastiano Rossi koji je tokom sezone 1993/1994 uspio sačuvati svoju mrežu u 928 minuta provedenih na terenu.

Juventus je sinoć slavio protiv Intera 2:0 i tako se učvrstio na vrhu tabele Serije A. Buffon je i u ovoj utakmici imao nekoliko izvanrednih intervencija.

Ukoliko u naredne dvije utakmice Serije A ne primi pogodak, Buffon će ispisati historiju talijanske lige.