Bundesliga
0

Borussia M osvojila bod u Bremenu

U drugoj minuti sudijske nadoknade nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha došli su do remija (1-1) na gostovanju kod Werdera u posljednjem subotnjem srazu 26. bundesligaškog kola.

Brazilski stoper Dante postavio je tada konačan rezultat nakon slobodnog udarca koji je izveo najbolji venezuelski nogometaš Juan Arango, koji je time upisao već treću asistenciju u četiri posljednja bundesligaška dvoboja.

Werder je poveo golom Brazilca Sandra Wagnera u 39. minuti, te propustio još čitav niz dobrih prilika za drugu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Od 16. mjesta, koje vodi u razigravanje za opstanak s trećeplasiranim drugoligašem, a koje trenutno zauzima Wolfsburg s 26 bodova, Borussiju dijele tri boda. Jednako toliko Werder je u prednosti pred Volfsburžanima.

Ove je godine u devet prvenstvenih kola sastav iz Mönchengladbacha skupio već 13 bodova. Jesenas je u 17 dvoboja bio na 10. U četiri utakmice koliko je na klupi nekad slavnog Bundesligaša, novi trener Lucien Favre skupio je sedam bodova.

Bundesliga, 26. kolo:

Schalke – Eintracht 2-1 (Jurado 45+1-11m, Charisteas 84 / Tzavellas 70 Wolfsburg – Nürnberg 1-2 (Mandžukić 22 / Wollscheid 45+1, Nilsson 90+2)

Kaiserslautern – Freiburg 2-1 (Nemec 33, Hoffer 90+2 / Nemec 21-ag) Hoffenheim – Borussia 1-0 (Ibišević 63) Bayern – HSV 6-0 (Robben 40, 47, 55, Ribery 64, T. Müller 79, Westermann 85-ag) Werder - Borussia M. 1-1 (Wagner 39 / Dante 90+2)   Tabela:

1. Borussia Dortmund 26 19 4 3 53:15 61
  2. Bayer Leverkusen 25 14 7 4 53:34 49
  3. Hannover 26 15 2 9 37:36 47
  4. Bayern München 26 13 6 7 57:33 45
  1. Mainz 25 14 1 10 41:32 43
  2. Nürnberg 26 12 6 8 41:33 42
  3. Freiburg 26 11 4 11 33:36 37
  4. Hamburger SV 26 11 4 11 37:42 37