Kvalifikacije za SP
0

Boruc kopirao Robinsona u porazu Poljske

Sjeverna Irska upisala je i treću pobjedu u šestoj utakmici kvalifikacija za nogometni SP 2010. godine. U Belfastu je pala Poljska 3-2, a veliku krivnju za poraz snosi golman Celtica Artur Boruc.

Napadač Dundee Uniteda Warren Feeny doveo je Sjevernu Irsku u vodstvo u 10. minuti, a na poluvrijeme se otišlo s neriješenim rezultatom nakon gola Ireneusza Jelena u 27. minuti. Branič Manchester Uniteda Jonathan Evans vraća domaćinima vodstvo u drugoj minuti drugog poluvremena.

U 61. minuti dogodio se najzanimljiviji trenutak utakmice, a glavni akteri su bili gostujući branič Michal Zewlakow i vratar Artur Boruc. Vratio je Zewlakow loptu svom vrataru s nekih tridesetak metara, a ona je poskočila ispred Borucove desnice kojom ju je htio ispucati, i potom ušla u prazan gol.

Gol neodoljivo podsjeća na onaj koji je primio engleski vratar Paul Robinson u kvalifikacijama za EURO 2008. na Maksimiru u pobjedi Hrvatske 2-0. Strijelac tada (ne)sretnog gola, ujesen 2006. godine, bio je Gary Neville.

Do kraja su Poljaci uspjeli samo ublažiti poraz golom Mareka Saganowskog u posljednjoj minuti utakmice.