Le Championnat
0

Bordeuxu derbi protiv Lyona, Pjanić igrao do 72. minute

U posljednjoj utakmici 17. kola francuskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Bordeaux slavio je na gostovanju kod prethodno sedmerostrukog prvaka Lyona na Gerlandu s 1-0.

Strijelac za tri nova boda “Žirondinaca” bio je marokanski napadač Marouane Chamakh u 86. minuti, koji je zabio glavom nakon ubacivanja Yoanna Gourcuffa. Bio je to njegov četvrti ovosezonski gol.

Bordeauxu je pobjeda bila četvrta gostujuća i 11. ukupno u 16 odigranih prvenstvenih utakmica, te peta uzastopna (uključujući Ligu prvaka).

Lyon je s druge strane produbio svoju krizu i pao na deveto mjesto na ljestvici. Bez pobjede je Lyon od 31. oktobra kada je slavio na gostovanju kod St. Etiennea 1-0, nakon čega je zaredao s pet prvenstvenih utakmica bez pobjede (tri remija i dva poraza).

Na kraju spomenimo da je BiH reprezentativac Miralem Pjanić odigrao za Lyon do 72. minute kada je zamijenjen.

Le Championnat, 17. kolo:

Lyon – Bordeaux 0-1 (Chamakh 86) Monaco - Lille 0-4 (Melo 39, 55, Cabaye 72 - 11m, Aubameyang 85)

PSG - Saint-Etienne 3-0 (Luyindula 11, Sessegnon 13, Erding 39) Sochaux - Grenoble 1-0 (Mikari 28) Toulouse - Montpellier 0-1 (Camara 10)