Le Championnat
0

Bordeaux uprkos remiju zadržao vrh

Nogometaši Bordeauxa, aktuelni francuski prvaci, nisu uspjeli pobijediti i u trećoj uzastopnoj utakmici u Le Championnatu. Ovoga puta odigrali su 0-0 na gostovanju kod Monaca u sklopu 28. kola.

Monaco je bio opasnija i konkretnija ekipa tokom devedeset minuta, pa na kraju "Žirondinci" mogu biti zadovoljni osvojenim bodom.

Junak cijelog kola bio je napadač PSG-a Mevüt Erdinç koji je u visoku domaću pobjedu 4-1 nad Sochauxom ugradio čak tri gola. Zanimljivo je da je najbolju partiju sezone odigrao upravo protiv svojeg bivšeg kluba u koji je stigao prošlog ljeta. Ukupno je ove sezone Erdinç zabio 12 golova i treći je najbolji strijalac Le Championnata iza Mamadoua Nianga i Nenea.

U derbiju kola Montpellier i Auxerre su remizirali 1-1 i tako propustili priliku smijeniti Bordeaux s vrha. Auxerre je poveo golom Dennisa Oliecha iz 45. minute, a izjednačio je Alberto Costa u 66. U posljednjim trenucima Auxerre je ostao s igračem manje budući je crveni karton zaradio Jeremy Berthod.

Na kraju spomenimo i gostujuću pobjedu Boulogne nad Nancyjem 3-1, njihovu tek četvrtu ovosezonsku, kao i gostujući poraz Runjinog (odradio svih 90 minuta) Lensa od Lorienta 1-0. Do pobjede su Boulognu vodili Laurent Agouazzi, Matt Moussilou, Alexandre Cuvillier.

Le Championnat, 28. kolo:

Le Mans - Nice 0-1 (Remy 77) Lorient - Lens 1-0 (Marchal 79)

Monaco - Bordeaux 0-0 Montpellier - Auxerre 1-1 (Costa 66 / Oliech 45) Nancy - Boulogne 1-3 (Ntsayi / Agouazi 33, Moussilou 71, Cuvillier 77) PSG - Sochaux 4-1 (Hoarau 17, Erdinç 18, 35, 70 / Boudebouz 64)