Le Championnat
0

Bordeaux preuzeo vrh

Nogometaši Bordeauxa barem su privremeno preuzeli vrh tabele Le Championnata nakon domaće 3-0 pobjede nad Le Mansom u 10. kolu.

Iskoristio je tako Bordeaux veliki kiks Lyona, koji je poražen na gostovanju kod Nice čak 4-1, što mu je drugi i ujedno najteži ovosezonski poraz.

Aktuelni prvaci slavili su na svom Jacquesa Chaban-Delmas stadionu autogolom Didiera Ovona, te golovima Marouanea Chamakha i Davida Belliona.

Lyon je u Nici potopljen golovima Mamadoua Bagayoka, Alyja Cissokha, Davida Hellebuycka i Loica Remyja, a utješni je gol za njihovu ekipu zabio Ederson u 84. minuti.

Monaco je došao do treće uzastopne, sedme ukupno ovosezonske pobjede i skoka na drugo mjesto na tabeli. Slavila je monegaška momčad na gostovanju kod Boulognea 3-1 golovima Nenea i jednim Park Chu-Younga, a posao im je bio olakšan budući da su od 38. minute igrali s igračem više nakon isključenja Kevina Das Nevesa.

Le Championnat, 10. kolo:

Bordeaux – Le Mans 3-0 (Ovono 4-ag, Chamakh 67, Bellion 83)

Boulogne – Monaco 1-3 (Blayac 66 / Chu-Young 36, Nene 86, 90)

Grenoble – Nancy 1-2 (Ljuboja 53 / Jemmali 74-ag, Hadji 89-11m)

Nice – Lyon 4-1 (Mamadou 17, Cissokho 40-ag, Hellebuvck 69, Remy 75 / Ederson 84)

St. Etienne – Valenciennes 0-2 (Audel 17, Ducourtioux 90)

Sochaux – Lorient 1-0 (Perquis 8)

Rennes – Montpellier 0-0 (kasnije)

1. Bordeaux 10 7 1 2 19-7 22

2. Monaco 10 7 0 3 16-10 21

3. Montpellier 9 6 2 1 17-10 20

4. Lyon 10 6 2 2 16-11 20

1. Marseille 9 5 2 2 16-9 17