6

Bordeaux pobijedio Saint-Etienne i odlično krenuo u novu sezonu Ligue 1

U 1. kolu nove sezone Ligue 1 Bordeaux je na domaćem terenu rezultatom 3:2 slavio protiv Saint-Etiennea.

Bordeaux je upisao 16. uzastopni meč u kojem nije upisao remi na otvaranju novih sezona u francuskoj Ligue 1. Sada u prvim mečevima u posljednjih 16 sezona, uključujući i ovu, ima učinak od 10 pobjeda i šest poraza.

Laborde je golom u 13. minuti doveo domaći tim u vodstvo, a novi gol stigao je u 57. minuti kada je Rolan matirao Ruffiera pogodivši za 2:0.

Gosti su bili blizu debakla nakon što je Malcom zatresao mrežu u 72. minuti i povećao vodstvo na 3:0. Ipak, St. Etienne je uspio vratiti neizvjesnost u meč tokom posljednjih deset minuta.

Hamouma je u 81. minuti pogodio za 3:1, a onda je u 89. minuti Soderlund smanjio na 3:2. St. Etienne nije uspio stići do potpunog povratka i ostalo je 3:2.

U narednom kolu Bordeaux gostuje Toulouseu, dok St. Etienne dočekuje Montpellier.