Primitivizam ponovo u prvom planu
0

FOTO / Borac - Zrinjski 2:1, 'Lešinari' skandirali Ratku Mladiću

Piše: Dalibor Bošnjak
U utakmici 6. kola bh. Premijer lige, aktuelni prvak Borac je dočekao ekipu Zrinjskog. Banjalučani su slavili rezultatom 2:1.
Utakmica Borac - Zrinjski (Foto: Sarajevo-x.com)
Igrači Borca su od prve minute pokušali nametnuti svoju igru i ugroziti gol Zrinjskog. Prvu priliku za vodstvo je propustio Stajić, koji je neprecizno šutirao iz slobodnjaka. Grahovac je također zaprijetio gostima nakon solo akcije, ali promjene rezultata nije bilo. Nakon toga se ekipa Zrinjskog oslobodila pritiska domaćih i zaigrala otvorenije.

No, Borac je ipak stigao do gola u 39. minuti susreta. Domaći su brzo izveli slobodan udarac, Stajić je proslijedio loptu do Krunića, koji je sa 20 metara matirao golmana gostiju Melhera.

Iako je Borac zaslužio pogodak u prvom poluvremenu, ipak je postignut neregularno. Sudija je pokazao da se slobodan udarac ne smije izvesti prije nego to on dozvoli, ali su domaći igrači to ipak učinili i postigli pogodak, koji je na kraju i priznat. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:0 u korist Banjalučana.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti, gost su stigli do izjednačenja. Jedanaesterac je nakon igranja rukom Žarića u gol pretvorio Džidić.

Borac je nakon primljenog gola imao više od igre, ali su domaći igrači teško dolazili do ozbiljnih prilika. Ipak, Banjalučani su stigli do pobjedničkog gola u 84. minuti. Mikić je na centaršut Kajkuta pogodio mrežu Melhera. Domaći su slavili rezultatom 2:1.

Pobjedu aktuelnog prvaka BiH je zasjenila domaća navijačka grupa "Lešinari", čiji su pripadnici skandirali ratnom zločincu Ratku Mladiću. Nadamo se da će nakon ovog incidenta uslijediti žestoka kazna kako bi se ovakvo ponašanje barem pokušalo iskorijeniti sa bh. stadiona.

6. kolo Premijer lige:

Borac - Zrinjski 2:1 (Krunić 39., 49. Džidić, Mikić 84.)

Rezultati šestog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Čelik - Željezničar 1:1 Velež - Široki Brijeg 0:2 Zvijezda - Olimpic 1:0 Sloboda - Travnik 1:0 Sarajevo - Kozara 4:0 Borac - Zrinjski 2:1. U nedjelju igraju GOŠK - Rudar i Slavija - Leotar.

1. Sarajevo 6 5 1 0 19:5 16
  2. Borac 5 4 1 0 10:4 13
  3. Široki Brijeg 6 4 1 1 9:3 13
  4. Velež 6 3 2 1 7:4 11
  5. Sloboda 6 3 0 3 4:6 9
  6. Zrinjski 6 2 2 2 15:13 8
  7. Željezničar 6 2 2 2 10:8 8
  8. Travnik 5 2 1 2 8:8 7