0

Borac u Orašju pobijedio Gradinu, Olimpic bolji od Travnika

Piše: Edin Isanović
(Foto: Klix.ba)
Odigrane su četiri utakmice 8. kola Premijer lige BiH, a postignuti su sljedeći rezultati: Olimpic - Travnik 2:0, Rudar Prijedor - Zvijezda 2:0, Radnik – Slavija 2:0 i Gradina – Borac 1:3.

Olimpic – Travnik 2:0

Vukovi su u dvoboj sa Travnikom ušli sa namjerom da osvoje kompletan plijen. Nakon remija na Pecari u prošlom kolu tim sa Otoke važio je za favorita u sudaru sa Vezirima. Prvu ozbiljniju priliku nije iskoristio Kapić u 22. minuti. Šutirao je na prazan gol, ali je jedan igrač gostiju sa gol crte loptu izbacio u korner.

Do kraja prvog dijela izabranici Husrefa Musemića imali su nekoliko prilika, ali se na odmor otišlo sa nepopularnih 0:0.

I drugo poluvrijeme donijelo je pritisak domaćih. To su konkretizirali u 67. minuti. Pogodio je Smajić koji je samo nekoliko minuta prije toga zamijenio Duraka. U 89.minuti Đelmić je pogodio prečku. Ipak, Smajić je u posljednjim trenucima meča postigao i drugi gol za Olimpic. Bez dvojbe, Vukovi su zasluženo slavili.

Rudar Prijedor - Zvijezda 2:0

Nakon porazu u prošlom kolu od Borca rezultatom 4:0 Prijedorčani su u okršaju sa Zvijezdom željeli da poprave dojam. Od prve minute krenuli su ofanzivno ka golu gostiju iz Gradačca. Igrao se 14. minut kada je Handžić imao izglednu priliku, ali je čuvar mreže gostiju dobro interevenisao.

U 34. minuti bilo je 1:0. Savić je pogodio vlastitu mrežu i na taj način osigurao minimalnu prednost za Rudar. Minimalnim vodstvom domaćih otišlo se na odmor. Otvaranje drugog poluvremena pripalo je gostima. Diktirali su tempo, a domaći su se opredijelili na kontranapade. To im se isplatilo u 87. minuti kada je pogodio Vuković za konačnih 2:0.

Radnik – Slavija 2:0

Utakmica u Bijeljini počela je sa zakašnjenjem od deset minuta. Gosti iz Istočnog Sarajeva stigli su u Semberiju samo sa plavom garniturom dresova, a u identičnim igraju i domaći. Na kraju su igrači Slavije posudili bijele dresove od Radnika. U prvih pola sata igrač domaćih Basara dva puta je zaprijetio Dujkoviću koji je bio oprezan. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova.

Prvu šansu u nastavku imali su gosti. U 49. minuti Rašević ne koristi sjajnu priliku. Domaći dolaze u vodstvo u 72. minuti. Basara asistira za Nikića koji se poigrao sa odbranom gostiju i poentirao za 1:0.

Samo tri minute kasnije Basara je sa 20 metara postigao sjajan pogodak za 2:0. U 82. minuti Kapetan je uzdrmao prečku Slavije. Ovo je prva pobjeda Radnika u ovoj sezoni.

Gradina – Borac 1:3

Banjalučani su stigli u Orašje (Gradinu u tom gradu igra domaće utakmice) sa namjerom da dođu do tri boda. Tako su se i ponašali na terenu. Već u 12. minuti gosti su poveli. Golman domaćih je napravio grešku, a Trivunović je poentirao. Igrao se 42.minut kada izglednu priliku nije iskoristio Stokić.

Prvih 45 minuta završeno je minimalnim vodstvom gostiju. Samo što je počeo drugi dio gosti su postigli drugi pogodak. Žižović je uposlio Krunića koji je matirao Zukića. To je izazvalo oduševljenje 200 navijača Borca koji su došli da pruže podršku svom timu. U 65.minuti bilo je 0:3. Zukićevu mrežu pogodio je Kunić. Četiri minuta poslije Popara je postigao počasni pogodak za Gradinu. Zaslužena pobjeda gostiju.

Rezultati 8. kola nogometne BH Telecom Premijer lige:

Radnik - Slavija 2:0 Rudar - Zvijezda 2:0 Olimpic - Travnik 2:0 Gradina - Borac 1:3 Čelik - Željezničar (18.30 sati) 30. septembra: GOŠK - Zrinjski (15.30) Velež - Leotar (15.30) Sarajevo - Široki Brijeg (18.00)

1. Sarajevo 7 6 1 0 18:3 19
  2. Željezničar 7 4 2 1 11:5 14
  3. Zrinjski 7 4 1 2 5:4 13
  4. Borac 8 4 1 3 13:6 13
  5. Olimpic 8 3 4 1 7:4 13
  6. Rudar (P) 8 4 1 3 10:11 13
  7. Slavija 8 3 3 2 5:6 12
  8. Leotar 7 3 1 3 6:7 10