0

Borac slavio protiv Čelika

Sarajevo-x.com/FENA
Utakmica Borac - Čelik (Aleksandar Golić/Fotoservis)
U posljednjoj utakmici subotnjeg termina odigravanja utakmica 19. kola bh. Premijer lige, Borac je u Banjoj Luci ugostio ekipu zeničkog Čelika. Utakmica je počela u 18 sati, a Banjalučani su slavili rezultatom 1:0.

Publika je na ovoj utakmici prvi i jedini gol vidjela u 5. minuti susreta, kada je za vodstvo i pobjedu Borca iz jedanaesterca pogodio Stevo Nikolić.

Igrači Borca su dominirali na terenu od prve minute dvoboja, tako da su se Zeničani orijentisali na odbranu svog gola i kontranapade. Konstantni pritisak i opsada gola golmana Bilobrka su donosili izgledne prilike domaće ekipe. Priliku za drugi gol nisu iskoristili Darko Maletić, koji se u presudnom trenutku okliznuo, te Međedović koji je nakon toga snažno šutirao sa distance, jer je njegov udarac zaustavio Bilobrk.

Golman Čelika je katastrofalno pogriješio u 13. minuti kada je pri ispucavanju loptom u leđa pogodio Nikolića, ali na njegovu sreću igrači Borca nisu iskoristili ovu situaciju. Nakon dvadeset minuta dominacije Borca, Čelik se oslobodio pritiska, pa se uglavnom igralo na sredini terena. Odličnu priliku za goste je imao Kuduzović u 22. minuti, koji je iz slobodnog udarca zaprijetio golmanu Avdukiću. Borac je do kraja prvog poluvremena imao nekoliko prilika preko Duška Stajića i Maletića, ali su se gosti dobro branili i prijetili iz kontri. Najopasniji u redovima Zeničana je bio Adin Džafić. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 u korist Borca.

Drugo poluvrijeme je donijelo izjednačenu igru u kojoj su obje ekipe stvorile po nekoliko prilika. Mreža golmana Bilobrka se drugi put zatresla 59. minuti susreta, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda. Veća uzbuđenja su se dogodila tek u 77. i 78. minuti susreta. Prvo je Leonid Ćorić imao odličnu priliku za Borac, ali je promašio loptu. Na drugoj strani Džafić nije uspio iskoristiti grešku golmana Avdukića. Borac je upisao sva tri boda zahvaljujući pogotku na samom otvaranju susreta.

Borac 1:0 Čelik, (Nikolić, 5.)

Rezultati susreta 19. kola nogometne Premijer lige BiH:

Zvijezda - Široki Brijeg 6:1 Travnik - Leotar 1:0 Budućnost - Slavija 0:1 Rudar - Velež 2:0 Borac - Čelik 1:0.

U nedjelju igraju: Zrinjski - Sarajevo (15.00), Olimpic - Drina (15.00) i Željezničar - Sloboda (18.00).

1. Borac 19 13 4 2 25:9 43
  2. Željezničar 18 11 2 5 34:14 35
  3. Sarajevo 18 9 5 4 26:15 32
  4. Rudar 19 8 7 4 22:19 31
  5. Travnik 19 9 2 8 29:25 29
  1. Slavija 19 9 1 9 29:31 28
  2. Olimpic 18 8 3 7 18:19 27