Borac savladao Leotar na domaćem terenu 1:0

30.10.2013. u 18:29
0
2
0
U 14. kolu Premijer lige BiH, na Gradskom stadion u Banjoj Luci, FK Borac je ugostio FK Leotar iz Trebinja, kojeg je savladao rezultatom 1:0.
Nakon poraza u Gradačcu od Zvijezde, nogometaši Borca su u duelu sa Leotarom iz Trebinja ulovili nova tri boda kojima su se približili tituli jesenjeg prvaka.

Utakmica je počela u 16:30 sati, a prvih desetak minuta prošlo je bez prilika. U 15. minuti je za Borac zaprijetio Stokić, a minut-dva kasnije i Đelmić. Leotar je uzvratio preko Zečevića, ali je rezultat ostao 0:0. Borac je dominirao, ali bez golova.

U 41. minuti Stokić je iz slobodnog udarca pucao preko gola, a u 44. minuti je Prebiračević šutirao glavom, ali je Avdukić odbranio. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova.

U 55. minuti Dujaković je centrirao, a Žižović je glavom loptu smjestio u mrežu. Borac je poveo 1:0.

Nakon prvog gola, strasti u Banjoj Luci su se malo smirile, a tempo igre je znanto opao. Borac je vodio i kontrolisao utakmicu.

Žižović je u 69. minuti lobovao Kukriku, ali visoko podignuta zastavica pomoćnog sudije prekinula je slavlje domaćih igrača

U 90. minuti Stokić je opet pokušao, ali bez uspjeha, nakon čega je utakmica završena.