14

Borac pobjedom nad Radnikom ponovo na vrhu tabele

Borac je u 6. kolu BHT Premijer lige ugostio ekipu radnika iz Bijeljine i pobjedom rezultatom 2:0 se uspio vratiti na prvo mjesto na tabeli.

Banjalučani su u ovu utakmicu ušli s namjerom da pobijede i vrate se na prvo mjesto na tabeli, koje je privremeno jučer preuzeo FK Sarajevo. Nakon nekoliko propuštenih prilika mrežu Radnika je pogodio Dujaković u 30. minuti utakmice. Tri minute kasnije je sjajnu šansu za Borac propustio Žižović. Minimalnim vodstvom domaćih su igrači otišli na odmor.

U drugom poluvremenu, tačnije u 58. minuti, golmanu Borca Avdukiću zaprijetio je Nikić, ali rezervni čuvar mreže bh. reprezentacije je bio siguran te je dobranio njegov udarac. Banjalučani su do drugog gola stigli u 76. minuti kada je nesporazum odbrane Radnika iskoristio Đelmić. Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao. Borac je pobijedio ekipu Radnika rezultatom 2:0 i ponovo je lider na tabeli BHT Premijer lige.