Premijer liga BiH
0

Borac pobijedio Kozaru rezultatom 1:0

Sarajevo-x.com
Posljednji susret subotnjeg programa 16. kola Premijer lige BiH odigran je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci. Borac je bio bolji od Kozare rezultatom 1:0.

U prvim minutama utakmice na Gradskom stadionu protivnici su ispitivali snage, a u 9. minuti došla je prva velika prilika za Borac. Bilbija je sjajno prošao lijevom stranom, uputio centaršut, a Krunić sa sedam metara glavom šutirao pored gola.

Borac je u prvom poluvremenu imao još nekoliko dobrih prilika, ali se na pauzu otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu Borac nastavlja sa dobrom igrom što kruniše pogotkom. Bilbija je na centaršut Ivetića glavom šutirao i pogodio mrežu Kozića.

Do kraja utakmice tempo igre je opao, ali su Banjalučani sačuvali prednost nad izabranicima Vlade Jagodića.

1. Željezničar 16 12 2 2 34:10 38
  2. Široki Brijeg 16 10 4 2 26:8 34
  1. Borac 16 10 2 4 26:13 32
  2. Sarajevo 15 9 2 4 28:14 29
  3. Zrinjski 15 7 6 2 26:17 27
  4. Olimpic 16 8 3 5 21:13 27
  5. Čelik 16 6 5 5 18:19 23
  6. Zvijezda 16 6 4 6 20:19 22