16.10.2010. u 21:23
0
6
0
U posljednjoj utakmici subotnjeg termina 10. kola nogometne Premijer lige, banjalučki Borac je na svom stadionu dočekao ekipu Rudara iz Prijedora.
U prvom poluvremenu utakmice u Banjoj Luci, igralo se na sredini terena. Borac je pokušavao doći do gola gostiju, ali se ekipa Rudara dobro branila. Takvom je igrom i završen prvi dio susreta.

Rudar je u drugom poluvremenu imao prvu priliku preko Džafića čiji je udarac dobro odbranio golman domaćih Avdukić. U sljedećem napadu je zaprijetio i Borac. Mikić je imao do tada najbolju priliku za postizanje pogotka, ali je golman gostiju Tripić sjajno reagovao.

U 60. minuti ekipa Borca je uspjela postići pogodak koji je poništen zbog ofsajda. Trinaest minuta kasnije, ekipa Rudara je imala odličnu priliku preko Jeftića koji je šutirao ravno u Avdukića.

Do kraja utakmice je bilo nekoliko prilika na obje strane. Banjalučani su bili blizu pobjede u 91. minuti kada su pogodili stativu. Nakon čak sedam minuta sudijske nadoknade u drugom poluvremenu, utakmica je završena rezultatom 0:0.

Posljednja utakmica 10. kola se igra u nedjelju, a sastati će se Slavija i Željezničar.