Slavili kod Birminghama
0

Bolton u polufinalu FA Cupa

Nogometaši Boltona prvi su polufinalisti FA Cupa, nakon što su u gostima pobijedili Birmingham s 3-2.

Bolton se u polufinale probio zahvaljujući trećoj uzastopnoj pobjedi u gostima. Prethodne dvije ostvario je protiv Wigana i Fulhama, obje sa po 1-0. U 21. minuti je Klasnić asistirao Johanu Elmanderu za vodeći gol Boltona. Klasnić je, leđima okrenut golu, sjajno laganim dodirom skrenuo loptu prema Elmanderu, koji je izbjegao zamku zaleđa, prišao neometan golmanu Birminghama Benu Fosteru i matirao ga preciznim udarcem.

Birmingham je izjednačio u 38. minuti preko Jeromea. U 66. je Davies iz penala opet doveo Bolton u vodstvo. U 80. minuti je Phillips vrlo lijepim pogotkom još jednom izjednačio rezultat (2-2), a pobjedu gostima osigurao je Boltonov krilni južnokorejski igrač Chung-Yong Lee u 90. minuti.

Bolton je prvi put nakon 2000. godine osigurao plasman u polufinale FA Cupa. Kasnije u subotu, u četvrtfinalu se na Old Traffordu sastaju Manchester United i Arsenal.

U nedjelju će svoje četvrtfinalne dvoboje odigrati Manchester City i Reading, odnosno West Ham i Stoke.

FA Cup, četvrtfinale:

Birmingham – Bolton 2-3 (Jerome 38, Phillips 80 / Elmander 21, Davies 66 – 11 m, Lee 90) Manchester United – Arsenal (18.15)