Seria A
0

Bologna u zadnjim sekundama do boda kod Juventusa

U posljednjim je sekundama utakmice 6. kola talijanske Serije A Bologna došla do boda na gostovanju kod Juventusa.

Torinski nogometaši poveli su u 24. minuti preko Davida Trezegueta, a kad se već činilo da će Juventus doći do pete ovosezonske pobjede, Brazilac Adailton je iskoristio ubacivanje s lijeve strane, u trku zahvatio loptu ispred Cristiana Molinara i matirao Gianluigija Buffona.

U posljednjim je trenucima do jednog boda došla i Roma koja je ponovno razočarala svojom igrom. Catania je pred svojim navijačima povela u 22. minuti, strijelac je bio Japanac Takayuki Morimoto. No, domaća momčad ipak nije uspjela doći do prve pobjede ove sezone, budući da je u sudačkoj nadoknadi nakon Tottijeva ubacivanja iz kornera izjednačio Daniele de Rossi. Uslijedili su žestoki prosvjedi Catanijinih igrača koji su tvrdili da korner nije ni trebao biti dosuđen, a u tom je metežu crveni karton zaradio Gennaro Delvecchio.

Rezultatom 1-1 završio je i dvoboj Lazija i Palerma, a Rimljani nisu uspjeli iskoristiti veliku dominaciju i čak 12 udaraca unutar okvira suparničkog gola. S druge je strane jedini Palermov udarac, onaj Cavanijev, bio i pogodak.

Mato Jajalo je igrao do 63. minute u porazu svoje Siene na gosstovanju kod Napolija. Goste iz Toskane s dva je pogotka srušio Slovak Marek Hamšik. Antonio di Natale je postigao već osmi pogodak ove sezone, u nedjelju je pomogao Udineseu da dođe do pobjede (2-0) protiv Genoe koja, i dalje bez ozlijeđenog Ivana Jurića, nakon odličnog starta već treće kolo zaredom ne zna za pobjedu. Cagliari je u gostima srušio Parmu.