10.6.2012. u 10:17
0
6
0
Derbi utakmicu u C-grupi druge runde afričkih kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu 2014. godine Maroko i Obala Bjelokosti u Marakešu su odigrali bez pobjednika, 2-2.
Gosti su dva puta vodili pogocima Salomona Kaloua u osmoj i Koloa Tourea u 60. minuti. Domaći se sastav, koji s klupe vodi glasoviti Belgijac Eric Gerets, vraćao se golovima Kharje iz 11-erca u 41. odnosno Abourazzouka u 89. minuti.

Igrači nekadašnjega francuskog reprezentativca Sabrija Lamouchija, koji je afričke doprvake preuzeo prošlog mjeseca, vodeći su na tabeli C-grupe s četirima osvojenim bodovima. Prije sedam dana u izbornikovu su debiju svladali Tanzaniju u Abidjanu 2-0 golovima Kaloua i Drogbe.

Druga runda afričkih kvalifikacija za Brazilski mundijal igra se u deset grupa sa po četirima ekipama. Pobjednici skupina izborit će finalnu, treću rundu, u kojoj će ždrjebom u dvjema uzajamnim utakmicama iznjedriti pet putnika za Brazil.