14.8.2013. u 22:32
0
207
0
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu Asim Ferhatović Hase večeras je odigrala prijateljski meč protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država. Utakmicu koja je počela u 20:45 sati mogli ste pratiti uživo u tekstualnom prijenosu na našem portalu.
90' - Kraj utakmice. SAD je slavila sa 4:3.

90' - Igraju se tri minute sudijske nadoknade.

90' - Goooool! Džeko smanjuje na 4:3. To je njegov 31. gol u dresu reprezentacije.

86' - Treći gol Altideore za 4:2 za goste.

84' - Gol za preokret i vodstvo SAD-a od 3:2. Altidore je strijelac

83' - Ljekari sanirali povredu Avdije Vršajevića, kojem je najvjerovatnije pukla arkada, te se on vratio u igru.

82' - Izblokiran šut Corone.

80' - Cameron je faulirao Džeku. Misimović izveo slobodan udarac, ali lopta odlazi u ruke američkog golmana.

78' - Misimović snažno puca, ali Howard uspješno brani.

77' - Zaprijetio je Johansson, ali šutira pravo u Begovića.

73' - Misimović šutira iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi pored gola.

71' - Klještan umjesto Jonesa u selekciji SAD-a.

69' - Volej Medunjanina nije prošao američku odbranu.

67' - Šansa Višće, ali Howard brani.

53' - Mijenja i Klinsmann.

62' - Ervin Zukanović izlazi, a mijenja ga Edin Višća.

61' - Iz igre izlazi Miralem Pjanić. Da vidimo šta može Haris Medunjanin.

59' - Gol! Jozy Altidore pogodio za izjednačenje! Rezultat je 2:2.

57' - Sjajan gol Džeke nije priznat zbog ofsajda, a potom su u kontranapadu Amerikanci zaprijetili.

55' - Gol za SAD! Altidore asistirao, a E. Johnson matirao Begovića za 2:1.

52' - Šansa za Amerikance, ali Begović lako uklanja opasnost.

47' - Šesti korner za BiH izveo je Pjanić, ali ova akcija nije urodila plodom.

46' - Na samom početku drugog poluvremena Sušić značajno mijenja tim, pa tako umjesto Rahimića u igru ulazi Zahirović, umjesto Salihovića Stevanović, a umjesto Spahića Šunjić i umjesto Ibiševića Vršajević.

45' - Kraj prvog poluvremena. BiH vodi sa 2:0.

31' - Još jedna dobra šansa za Zmajeve, ali bez uspjeha. Sa tribina odjekuje gromoglasno navijanje.

37' - Loš pokušaj Bedoye za goste.

35' - Odlično proigravanje Džeke, dobro se ubacio Pjanić i šutirao, ali neuspješno.

30' - Gooooooooooooooool! Ibišević je strijelac glavom na centaršut Misimovića!

22' - Džeko je ubacio s desne strane, Ibišević utrčao na prvu stativu, ali sreća je bila na strani gostiju.

20' - Slobodni udarac za Amerikance na nekih 20 metara udaljenosti. Altidore je pucao, lopta od živog zida odlazi u korner.

8' - Goooooooooooooooool! Edin Džeko je strijelac nakon drugog pokušaja!

5' - Salihović izborio drugi korner za našu selekciju. Izveo ga je Misimović, ali je lopta ubrzo završila u autu.

3' - Prvi korner za BiH, Ibišević je dobro skočio, ali nije bilo većih problema za odbranu SAD-a.

0' - Utakmica je počela! Kapiten BiH Spahić predvodi prvi napad.

0' - Počelo je intoniranje himni.

0' - Damir Skomina i njegove kolege iz Slovenije su sudije u večerašnjem meču.

0' - Zmajevi već skoro 18 mjeseci ne znaju za poraz, tako da su i od večerašnjeg susreta velika očekivanja. Navijači su u velikom broju pristigli na stadion, a Sarajevo je danas bilo u plavo-žutoj boji.

0' - Safet Sušić je odredio da utakmicu počinju Begović, Spahić, Bičakčić, Salihović, Zukanović, Lulić, Rahimić, Pjanić, Misimović, Džeko i Ibišević. Ovi momci čine 13. reprezentaciju svijeta.

0' - Jurgen Klinsmann večeras se odlučio na ovu jedanaestorku: Howard, Bradley, Brooks, Evans, Diskerud, Jones, Altidore, E. Johnson, Bedoya, Cameron i F. Johnson. Ova selekcija je trenutno 19. na svijetu.

0' - Sve je spremno za prijateljski susret reprezentacija BiH i SAD-a. Igrači su na zagrijavanju, a publika pristiže na tribine.