0

BiH pobijedila selekciju Omana

Sarajevo-x.com
Screenshot: BHT
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Cannesu odigrala prijateljsku utakmicu protiv reprezentacije Omana.

Utakmica koju ste direktno mogli pratiti na programu BHT 1 završila je pobjedom naše selekcije rezultatom 2 :1.

Naš ponajbolji igrač Edin Džeko postigao je pogodak već u 14. minuti. Džeko je postigao ponovo sjajan gol riješivši se dvojice odbrambenih igrača Omana.

Nemanja Supić odbranio je penal koji je skrivio Spahić faulom nad Al Hosnijem.

U 30. minuti nakon greške odbrane BiH nogometaš Omana Hadid pogađa mrežu Nemanje Supića i izjednačava rezultat na 1:1.

U 85. minuti drugi gol za našu reprezentaciju postigao je Sejad Salihović, igrač njemačkog Hoffenheima. Salihović, kojemu je ovo prvi gol za reprezentaciju BiH, golmana Omana savladao je iz slobodnog udarca. Bila je to teška pobjeda naše reprezentacije.

Za BiH u početnom sastavu nastupili su: Nemanja Supić, Boris Pandža, Sanel Jahić, Emir Spahić, Elvir Rahimić, Senijad Ibričić, Sejad Salihović, Samir Muratović, Zvjezdan Misimović, Edin Džeko, Marko Topić; dok su za Oman istrčali: Ali Ab Habsbi, Khalifa Ayil, Hassan Al Gheilani, Mohammed Abudullah, Ahmed Mubarak, Bader Al Maiman, Ahmed Hadid, Saad Suhail, Fawzi Basheer, Hassan Rabbea, Enad Al Hosni.

U kvalifikacijajama za Svjetsko prvenstvo 2010. u Južnoafričkoj Republici, reprezentaciji BiH preostala su još četiri susreta, s Armenijom (5. septembra), Turskom (9. septembra), Estonijom (10. oktobra) i Španijom (14. oktobra).