5.3.2014. u 20:30
1
405
1
Nogometna reprezentacija BiH na stadionu Tivoli u Innsbrucku poražena je u prijateljskoj utakmici s Egiptom rezultatom 0:2. Prva ovogodišnja proba za izabranike Safeta Sušića pred Svjetsko prvenstvo u Brazilu bila je neuspješna. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
90' - Egipat je savladao Zmajeve rezultatom 2:0. Ovo je treći uzastopni poraz nogometaša BiH u prijateljskim mečevima. Strijelci za Egipćane bili su Salah i Gedo.

89' - Još jedan korner za Zmajeve, ali Hajrović prebacuje šesnaesterac.

86' - Do kraja susreta je nekoliko minuta. Naši ni ne pokušavaju smanjiti zaostatak.

84' - Elmohamadyja je zamijenio Ibrahim Abdel-Khalek.

84' - Šut je oprobao i debitant Hadžić.

82' - Spahić je dobro šutirao glavom nakon kornera, ali rezultat ostaje isti.

78' - Sušić izlazi, a umjesto njega u igri je Avdija Vršajević.

78' - Izet Hajrović je dobro šutirao, ali Ekramy na mjestu.

76' - Sa tribina stadiona Tivoli čuju se zvižduci upućeni našim nogometašima.

75' - Salah je mogao povećati vodstvo na 3:0, ali je Vranješ spasio Zmajeve od potpune blamaže.

70' - Zmajevi u drugom poluvremenu nisu imali nijednu šansu za pogodak.

68' - Višća je šutirao, ali samo da golmana Egipta.

64' - Goooool! Egipat dolazi u vodstvo od 2:0 preko Salaha! Odbijena lopta stigla je do nogometaša Chelseaja koji je bez problema zatresao mrežu Begovića.

61' - Lulić, koji je imao dvije solidne šanse u prvom poluvremenu, izlazi iz igre, a ulazi Hajrović. Višća je na terenu umjesto Vedada Ibiševića.

59' - Izet Hajrović i Edin Višća se pripremaju za ulazak u igru.

57' - Bh. nogometaši do sada nisu pokazali ništa. Slaba i bezidejna igra Zmajeva!

56' - Žuti karton za Elmohamadyja nakon oštrog starta nad Salihovićem. Požutio je i Ghazal.

52' - Goool! Gedo je doveo Egipat u vodstvo!

47' - Miran početak drugog poluvremena.

46' - Sušić je izvršio dvije promjene. Priliku da debituje u dresu reprezentacije dobio je nogometaš Sturma Anel Hadžić, koji je ušao umjesto Mensura Mujdže. U igri je i Ognjen Vranješ koji je zamijenio Seada Kolašinca. Kod Egipćana je na golu sada El Hadary, a izašao je Ekramy.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Tivoli s kojeg se vijore zastave BiH. Nadamo se da će Zmajevi biti konkretniji u nastavku susreta i ostvariti pobjedu. Idemo po gol!

45' - Sudija je svirao kraj prvog poluvremena. Nijedna ni druga reprezentacija nisu imale većih prilika. Nadamo se da ćemo u drugom poluvremenu vidjeti bolju predstavu Zmajeva na terenu.

38' - Salihović šutirao iz slobodnog udarca, ali lopta je završila u rukama golmana Egipta.

37' - Još jedna dobra prilika za Zmajeve. Nakon gužve u šesnaestercu, Lulić je ponovo dobro šutirao, ali do promjene rezultata nije došlo.

35' - Nakon prodora Kolašinca, Džeko je šutirao na povratnu loptu, ali lopta je otišla samo u korner.

34' - Prekršaj Emira Spahića nad Kamarom.

30' - Senad Lulić odlično šutira, ali lopta odlazi preko gola.

22' - Loša predstava Zmajeva u prvih 20 minuta.

20' - Fathi je opet zaprijetio, ali su naši ponovo imali sreće.

19' - Salah je dobro primio loptu, ali je Kolašinac iz ove akcije izašao kao pobjednik.

17' - Dobru priliku imali su naši protivnici. Fathi je izašao pred Begovića, šutirao, ali je bio neprecizan.

15' - Nakon prvih 15 minuta naši nogometaši nisu imali nijednu pravu akciju kojom bi ugrozili gol Egipćana.

11' - Samir Muratović praćen aplauzima izlazi s terena. Umjesto njega na terenu je debitant Tino Sven Sušić.

10' - Ibišević je šutirao, ali lopta je otišla pored gola.

8' - Lulić je pokušao uposliti Džeku, ali udarac je bio prejak.

6' - Medunjanin je oboren u kaznenom prostoru nakon dobre akcije, ali sudija nije svirao penal.

1' - Utakmica je počela. Sretno, Zmajevi!

0' - U toku je intoniranje nacionalnih himni.

0' - Samir Muratović večeras će se oprostiti od aktivnog igranja za reprezentaciju.

0' - Zmajeve bodri skoro 10.000 navijača na Tivoliju. Riječ je uglavnom o bh. iseljenicima u Austriji koji su s velikom pažnjom pratili sve događaje vezane za utakmicu s Egiptom.

0' - Ovo je prva ovogodišnja provjera za izabranike selektora Safeta Sušića pred Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

0' - Poznat je sastav BiH. Za Zmajeve će večeras igrati: Begović, Bičakčić, Spahić, Kolašinac, Mujdža, Medunjanin, Salihović, Muratović, Lulić, Džeko, Ibišević.

0' - Dobrodošli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice BiH - Egipat koja se igra u austrijskom Innsbrucku.