Bičakčić strijelac u pobjedi Braunschweiga

17
128
Ermin Bičakčić
Potencijalni nogometni reprezentativac BiH i član njemačkog drugoligaša Braunschweiga Ermin Bičakčić večeras je bio strijelac za svoj tim protiv Dynamo Dresdena u 27. kolu njemačke druge lige.
Gostujuća ekipa Dynama došla je u vodstvo u 8. minuti preko Oualija, a u 31. minuti rezultat je izjednačio Ermin Bičakić, koji je u 22. minuti zaradio i žuti karton.

Za potpuni preokret Braunschweiga pobrinuo se Kumbela koji je u 53. minuti pogodio za vodstvo i pobjedu 2:1 domaće ekipe. Ekipa Braunschweiga je na ovaj način izbila na prvo mjesto tabele, ispred drugoplasirane Herthe koja ima utakmicu manje. Braunschweig i Hertha čvrsto drže prve dvije pozicije koje garantuju plasman u Bundesligu iduće sezone.

Tabela: Braunschweig 58, Hertha 56, Kaiserslautern 44, Koln 43, 1860 Munchen 41, Cottbus 39...