73

Bh. kadetkinje ubjedljivom pobjedom nad Makedonijom izborile elitni krug kvalifikacija za EP

Ženska kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom nad Makedonijom (4:0) u 3. kolu prve runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2017. izborila je plasman u elitni krug kvalifikacija.

Izabranice Ilije Lučića prema očekivanju u posljednjem susretu kvalifikacija, na turniru koji je održan u Skopju, izborile su plasman u elitni krug.

Kadetkinje BiH krenule su što prije osigurati pobjedu i takva igra je urodila plodom kada je na dodavanje Minele Gačanice mrežu Makedonije zatresla Andera Gavrić. Samo dvije minute kasnije nije više bilo dvojbi oko pobjednika ovog susreta jer je ponovo Minela Gačanica asistirala, ovaj put za Maju Hrelju.

Svoju nadmoć mlade igračice BiH krunisale su i trećim golom do odmora a mrežu je pogodila kapetan Aldina Hamzić na dodavanje Vine Crnoje.

Bilo je to sve do odmora a u nastavku igračice BiH su još jednom zatresle mrežu domaćih kadetkinja.

U drugom susretu, Austrija je slavila sa 4:0 protiv kadetkinja Sjeverne Irske.

Izvlačenje grupa za elitni krug kvalifikacija bit će obavljeno 11. nobvembra, a utakmice će se igrati između 1. februara i 2. aprila 2017. godine. Evropsko prvesntvo počinje u maju 2017. godine.

Kadetkinje BIH su igrale u sastavu: Fačić, Šimić, Hamzić, Husić, Bakalar, Gačanica (Bajrić 54'), Habibović (Kovačević 74'), Damjanović, Crnoja, Hrelja (Milanović 71'), Gavrić. Selektor: Ilija Lučić.

Grupa 11

1.kolo: Austrija – Makedonija 7:0, BiH – Sjeverna Irska 4:0 2.kolo: Austrija – BiH 4:1, Sjeverna Irska – Makedonija 4:0 3.kolo: Sjeverna Irska – Austrija 0:4, Makedonija – BiH 0:4.