12

Bh. juniorke bolje od Albanije

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
U-19 reprezentacija BiH pobijedila je danas u prijateljskom meču u Zenici odgovarajuću selekciju Albanije sa 3:1 (2:0).

Izabranice Nikole Nikića do prednosti su došle u 20. minuti preko Lejle Koluh. Golman našeg tima Melani Mustafić u 42. minuti igra rukom izvan kaznenog prostora i dobija crveni karton.

I sa igračem manje na terenu bh juniorke do kraja prvog poluvremena postižu još jedan pogodak, a u listu strijelaca se upisala Ajla Pašalić.

Albanke u 51. minuti golom Ermelinde Shega smanjuju prednost našeg tima, a i gošće u 73' ostaju sa deset igračica na terenu kada drugi žuti karton dobija Endrina Elezaj.

Konačnan rezultat postavila je kapiten naše „U-19“ selekcije Andrea Grebenar u 86. minuti. Merjema Medić je prije toga na sjajan način prošla pored četiri gostujuće igračice, a nakon ubačaja Marcela Ndoci igra rukom u svom kaznenom prostoru. Jedanaesterac je izvela Medić ali Diellza Musa brani njen udarac. Na odbijenu loptu natrčala je Grebenar i postigla pogodak za 3:1.

Nakon susreta selektor Nikola Nikić je izjavio: „Odlično smo odigrali utakmicu, pogotovo prvih pola sata. Zatim nam se desio peh, kada nam golman dobija crveni karton, te smo već u četrdesetoj minuti morali da pravimo izmjenu. Igračice su se borile do kraja i u takvoj situaciji. Igrali smo bez dvije, možda i najbolje igračice, ali djevojke su ostavile srce na terenu.“

Zadovoljna zbog pobjede je i Andrea Grebenar: „Ponosna sam kako smo igrale. Iako smo imale nesreću da dobijemo crveni karton, ali izdržale smo, nastavile smo da igramo dobro, ostale smo složne. Okupljanje koje smo imali nedavno u Bugarskoj nam je pomoglo da se uigramo. Očekujem da u narednoj utakmici odigramo i bolje nego danas.“

BiH i Albanija će u četvrtak, 20. augusta u 10 sati u Trening centru odigrati još jednu prijateljsku utakmicu.

Bosna i Hercegovina-Albanija

Stadion: Trening centar NS/FS BiH, Zenica.

Sudija: Ivana Vlajić.

Pomoćnici: Amira Spahić, Azra Dilberović.

Strijelci: 1:0 Lejla Koluh (20'), 2:0 Ajla Pašalić (44'), 2:1 Ermelinda Shega (51'), 3:1 Andrea Grebenar (86').

Žuti kartoni: Endrina Elezaj, Marcela Ndoci (Albanija).

Crveni kartoni: Melani Mustafić (BiH), Endrina Elezaj (Albanija).

Bosna i Hercegovina: Melani Mustafić, Ulmija Lužić, Andrea Grebenar, Mirha Hadžo, Albina Butković, Amra Isaković, Ajla Pašalić, Dajana Spasojević, Nataša Radulović, Josipa Strukar, Lejla Koluh. Igrale su još: Lucija Leovac, Merjema Medić, Vanja Milošević, Julija Kvesić, Andrea Crnobrnja, Ana Bojanić, Emina Kantić. Selektor: Nikola Nikić.

Albanija: Diellza Musa, Valbona Lipe, Anxhela Aliu, Paula Jaku, Greis Domi, Endrina Elezaj, Ajdena Mustafaj, Ermelinda Shega, Griselda Brahimi, Valbona Popa, Alma Hilaj. Igrale su još: Kesjana Goro, Desantila Koldashi, Marcela Ndoci, Klavina Goro. Selektor: Nevil Dede.