60

BH Dragons Edit Team na PES-u 2016 rekreirao utakmicu BiH - Irska

Grupa zaljubljenika u nogometne simulacije, BH Dragons Edit Team, koja se inače bavi modifikovanjem igara, rekreirala je večerašnju prvu utakmicu baraža za Evropsko prvenstvo u Francuskoj, koju na Bilinom Polju u Zenici igraju BiH i Irska.

Tim gamera je odučio na ovaj način prognozirati ishod supervažne utakmice. BiH je povela u 7. minuti golom Seada Kolašinca. Na 2:0 je u 25. minuti lijepim golom povisio Edin Džeko i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Na početku drugog poluvremena, u 52. minuti, BiH je povela sa 3:0 golom Senada Lulića.

Irci su uzvratili tek u 85. minuti, a strijelac je bio Jonathan Walters. Konačnih 4:1 za Zmajeve postavio je Miralem Pjanić golom u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Ovaj rezultat je sjajan, pa se nadamo da će naši Zmajevi večeras napraviti nešto slično.