Premijer liga BiH
0

Bezidejna igra Veleža i Rudara u Mostaru, gosti ipak slavili

Velež-Sarajevo
U Mostaru je danas odigrana zaostala utakmica 22. kola Premijer lige BiH između Veleža i Rudara iz Prijedora, koja je u subotu bila prekinuta zbog jake kiše i lošeg terena. Gosti iz Prijedora odnijeli su pobjedu rezultatom 1:0.

Jako loša igra nogometaša oba tima u prvom dijelu susreta. Rudar je bio nešto opasniji, ali bez ijedne prave prilike za gol.

Prvu izgledniju šansu u 16. minuti kada je Katar uputio odličan udarac ka golu Bandovića, ali golman Veleža brani. Najbolju priliku Velež je imao preko Merzića, kada je u 23. minuti pogodio prečku gola golmana gostiju.

Ništa bolja igra ni u drugom poluvremenu. Nekoliko loših pokušaja i jednih i drugih, ali bez pogodaka sve do 90. minute kada je Rastoka pogodio sa nekih sedam metara donijevši Rudaru pobjedu.