26

Bez pobjednika na mečevima Engleska - Španija i Italija - Njemačka, trijumf Hrvatske, poraz Srbije

Širom Evrope danas su igrani prijateljski susreti, uključujući i derbiji između Engleske i Španije, odnosno Italije i Njemačke. Hrvatska je gostovala u Sjevernoj Irskoj, a Srbija u Ukrajini.

Engleska i Španija su veoma uzbudljivom meču odigrali neriješeno. Domaćin je na Wembleyu poveo sa 2:0 preko Lallane iz penala u 9. minuti i Vardyja u 48. minuti, a Španci su u samom finišu meča došli do izjednačenja. Najprije je Aspas pogodio u 89., a potom Isco u 90+6. minuti susreta za konačih 2:2.

Italija je na "Giuseppe Meazzi" dočekala Njemačku, no uprkos velikom broju prilika na obje strane rezultat je na kraju glasio 0:0.

Hrvatska je gostovala u Belfastu na Windsor Parku i slavila je sa 3:0 golovima Mandžukića (9.), Čopa (35.) i Kalinića (68.).

Srbija je poražena sa 2:0 u Harkovu od Ukrajine. Trijumf domaćinu donijeli su Skahov u 38. i Jarmolenko u 87. minuti iz penala.

U ostalim današnjim susretima postignuti su sljedeći rezultati: Rusija - Rumunija 1:0 (Ozdoev 90+3.), Malta - Island 0:2 (Trautason 47., Ingason 75.), Mađarska - Švedska 0:2 (Larsson 30., Thelin 67.), Češka - Danska 1:1 (Barak 8. - Jorgensen 38.), Austrija - Slovačka 0:0, Francuska - Obala Bjelokosti 0:0.