Primera
0

Betisova već šesta pobjeda u gostima

Utakmicom 18. kola između Zaragoze i Betisa nastavljeno je takmičenje u španskoj Primeri, a ostale će se utakmice odigrati tokom vikenda. U ovom su ogledu slavili gosti s 2-1...

Za Betis je to već šesta ovosezonska pobjeda u gostima, te više od njih ima tek vodeća Barcelona (devet). Također, Betis se s nova tri boda izjednačio s Malagom (po 31 bod) na četvrtom mjestu tabele.

U 45. minuti je postignut prvi pogodak na utakmici. Zaragoza je, inače, od starta ogleda napadala dok je Betis prijetio iz kontre, a upravo tako je i poentirao Martin na samom isteku prvog dijela. Izbio je sam pred suparničkog golmana i nekako provukao loptu ispod njega. U 58. minuti je Molina povećao na 2-0 za goste iz Seville.

Sjajnim udarcem s 20-ak metara Montanes je u 78. minuti smanjio na 2-1, ali domaćin do kraja ipak nije stvorio pravu šansu čime je ostao kratak i za jedan bod u ovom ogledu. Primera, 18. kolo:

Zaragoza - Betis 1-2 (Montanes 78 / Martin 45, Molina 58)

Redoslijed: 1. Barcelona 49 (-1), 2. Atletico Madrid 40 (-1), 3. Real Madrid 33 (-1), 4. Malaga 31 (-1), 5. Betis 31..., 12. Zaragoza 22...